Dry Docking Tuzla

Dry Docking Tuzla, bir havuz mantığı ile işlemektedir. İçerisi dolu olan havuzun üzerine gemi park edilir. Ardından havuz boşaltılır ve gemi sabitlenir. Bu işlem sonrasında geminin su ile teması esnasında gözükmeyen bölgeleri tamir edilebilir, onarım ve bakım çalışmaları daha rahat bir şekilde sürdürülebilir. Tuzla ship repair bu konuda uzman ekiplere sahip işletmemiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Dry Docking Tuzla

Dry Docking Tuzla, Gemilerinizin her türlü sorununu dry docking yöntemi ile çözebiliriz. Tuzla shipyard üzerinde tam donanıma sahip atölyemiz bulunmaktadır. Atölye büyüklüğümüz ise kuru havuz sistemine ev sahipliği yapacak şekilde dizayn edilmiştir. Her boyuttaki gemiye uygun şekilde tamir işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Geminiz su üzerindeyken buz kayasına çarpmış olabilir, canlılar ile teması sonucunda hasar almış olabilir.

Güvenli Bir Şekilde Tamir

Hasar alan geminizin dışarıdan taban tamiri su üzerinde mümkün olmamaktadır. Balık adamlar eşliğinde geminin alt kısmına ulaşılsa bile elektronik aksanlar su altında çalışmayacak, tehlike yaratacaktır. Dry docking ise bu aşamada devreye girer. Gemi dış tabanı üzerindeki hasarlar en kolay yöntem olan kuru havuz ile giderilir. Ardından havuza tekrar su doldurulur ve gemi denize aktarılır. Deniz suyuna geçiş esnasında gemiye herhangi bir zarar gelmez. Üstelik zarar gelmesi neredeyse imkansızdır. Bu sayede tekrardan güvenli bir şekilde su üzerinde yol gidebilirsiniz. Tuzla ship repair konusunda mobil ekiplere de sahip olduğumuzu belirterek nerede olursanız olun yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Tuzla shipyard alanına güvenli bir şekilde aktarımınızı sağlayabiliriz.

Dry Docking Tarihi

Dry docking ortaçağ zamanlarında ilk olarak Çinliler tarafından keşfedilmiştir. 10. Yüzyılda Çinli bilim adamı olan Song Hanedanı Shen Kuo, kuru havuz üzerindeki çalışmalarını Çin’e ait gemiler üzerinde denedi. Çin gemilerinin hasar görmesi üzerinde çözüm üreten ve hasar gören gemileri çöpe atmak yerine bu yöntem ile tekrar onarımını sağladı. 1088 yılında eski teknolojik ekipmanlar ile gerçekleştirildi ve daha sonra teknolojinin gelişmesi ile beraber ekipmanlar yerini modern ekipmanlara bıraktı.

Dry Docking

Ardından Rönesans Döneminde Avrupa üzerinde de kullanılmaya başlandı. 1495 yılında İngiliz bilim adamlarına Henry VII tarafından verilen emir ile kurulan bu kuru havuz günümüzde de faaliyetine devam etmekte olup, en eski kuru havuzlar arasında yerini almaktadır. Günümüzdeki dry docking alanları ise tamamen otomatik sistemler ile donatılmıştır. Kuru havuz sistemi üzerinde gemi algıladığı zaman otomatik olarak su doldurma ve boşaltma işlemlerini yapabiliyor, gemiyi halatlar ile havuz üzerine zarar vermeden sabitleyebiliyor.

AniWatch: Fake anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime free

Website https://twistmoe.net: Watch Accel World: Acchel World. twistmoe Episode 8 anime to watch

KissAnime: Redline (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx spirited away kissanime

Slayers (Dub) (https://animedao.nl/m/1Yl6) Episode 26

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/kissanimemx